вторник, 3 июля 2012 г.

ЗЕЛЕНЫЙ ТАРИФ

        Вобщем, тема не новая, но захотелось поделиться. Материал взят с сайта первоисточника, а именно с Закона Украины "Об электроэнергетике", без поправок и изменений, как есть. Без перевода, надо ж как-то оправдывать своё происхождение)).
"Зелений" тариф - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблена лише малими гідроелектростанціями).
Сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.
Оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний купувати за "зеленим" тарифом електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), і не продану за договірними цінами безпосередньо споживачам або енергопостачальним компаніям, які здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

Химики использовали нанопроволоки для запуска фотосинтез-подобного процесса


Использование энергии солнца вдохновило ученых и инженеров искать пути преобразования света в чистую энергию для отопления дома, топливных заводов и силовых устройств. В то время как большинство исследований фокусируются на производстве энергии, некоторые исследователи смотрят на потенциальное использование новых солнечных технологий в других областях.
Работа доцента кафедры химии Бостонского колледжа Dunwei Wang с кремниевыми нанопроводами и их связанными конструкциями, Nanonets, показала, что эти стабильные, крошечные структуры могут быть использованы в процессах по сбору энергии водород-генерирующего расщепления воды.
Объединившись со своим другом с Бостонского колледжа профессором химии Kian L. Tan, исследователи взяли цель на изучение нанопроводов в процессе фотосинтеза.
Их работа привела к созданию процесса, который напоминает фотосинтез. Используя кремниевые нанопроволоки для сбора световой энергии для мощных реакций, появилась возможность синтезировать основные соединения двух популярных обезболивающих, противовоспалительных препаратов, сообщают ученые в текущем издании Angewandte Chemie, журнал немецкого химического общества.
каталог сайтів Украина онлайн